✨ הייחודיות של טיפול נפשי באומנות ✨

לכל אדם עשוי להיות קשה עד בלתי אפשרי לבטא במילים את המחשבות והרגשות שלו. לעיתים זה בגלל שמדובר בתכנים קשים או לא מקובלים, לעיתים יש חשש מביקורת או שיפוטיות במרחב לא בטוח, ולעיתים כי הם נמצאים בחלק הלא מודע של הנפש ואינם מצליחים למצוא את דרכם החוצה אל העולם.
בנוסף, בניגוד למבוגרים המתאפיינים ביכולת ורבלית מפותחת, ילדים לרוב יתקשו להביע באופן מילולי את אשר ברצונם לשתף ולספר, וכך יוכלו להיעזר ביצירה על מנת להביא לידי ביטוי את עולמם הפנימי העשיר והמרתק.
לעצם תהליך היצירה ישנם מאפיינים תרפויטיים רבים. בין היתר בכך שהוא מאפשר לנו פורקן נפשי ומביא לתחושה עמוקה של שחרור. החיבור לחומרים מאפשר חזרה למקומות הראשוניים בנפש, חיבור לטבע, למקורות של היווצרות האדם.
בנוסף, היצירה מאפשרת לתת ביטוי מוחשי ולא מילולי לתכנים השוכנים במעמקי הנפש. התוצר המוחשי של היצירה מאפשר התבוננות ממרחק על נושאים מחיי המטופל ושיח פתוח וכנה סביב נושאים אלו.
דרך היצירה נוכל להאיר ולהעצים את החוזקות והכוחות של המטופל, ובכך לחזק ולטפח את העוצמות שבו ולהגביר את תחושת הערך העצמי והמסוגלות.
בטיפול באומנות נעשה שימוש במגוון רחב מאוד של חומרים, תוך שימת דגש על הדרך ועל תהליך היצירה, ולא בהכרח על התוצר הסופי. כך נפתח את היכולת לשהות בכאן ועכשיו מבלי לדאוג לשלמות התוצאה ונתנתק מעט מההישגיות והשאפתנות המלוות אותנו ביום יום.
אלו הם רק חלק קטן מהיתרונות הרבים שמביא עימו כלי היצירה אל תוך התהליך הטיפולי.

מעוניינים בטיפול? מתלבטים? יש לכם שאלות? אתם מוזמנים לפנות אליי באהבה